Doc Development

Jesteś tutaj: Program » Eksperci

Eksperci

Lidia Duda

Reżyserka, scenarzystka filmów dokumentalnych. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in Złotego Lajkonika Krakowskiego Festiwalu Filmowego za „Uwikłanych” (2012) i „Herkulesa” (2004). Zdobywczyni Grand Prix m.in. w Pradze, Moskwie, Nowym Jorku, Chicago, Stambule i Kantonie. Do jej najlepszych filmów należą również: „Tu wódka jest Bogiem, a wiara nałogiem” (2001), „Nie zgadzam się na świat, w którym żyją moi bohaterowie” (2002) i „U nas w Pietraszach” (2002), „Wszystko jest możliwe” (2012) i „Newborn” (2018). Jest autorką seriali dokumentalnych: „Tylko tato” i „Młode rekiny”. Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej i Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych.

Jacek Bławut

Operator, reżyser i producent. Wykładowca w szkołach filmowych w Berlinie, Hanowerze, Toruniu (Camerimage Film School) i Warszawie (Mistrzowska Szkoła Reżyserii Andrzeja Wajdy). W latach 1992-94 współwydawca magazynu „Film na Świecie”. Od 2003 członek Europejskiej Akademii Filmowej. W latach 2008-2011 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od roku 2011 zastępca członka Zarządu Głównego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od roku 2010 wykładowca PWSFTviT w Łodzi. Wyreżyserował m.in. filmy dokumentalne „Cyrk Skalskiego”, „Byłem generałem Wehrmachtu”, „Kraj urodzenia”, „Born dead”, „Szczur w koronie”, „Wirtualna wojna” i fabułę „Jeszcze nie wieczór”. Jest obok Victorii Ognewej producentem rozwijanego w programie DOC LAB POLAND filmu Rafała Łysaka pt. „Miłość bezwarunkowa”.

Bartek Konopka

Reżyser i scenarzysta nominowany do Oskara za dokument „Królik po berlińsku”, który był pokazywany na ponad 70 festiwalach, zdobył kilkanaście nagród, trafił do rozpowszechniania w 40 krajach. Autor wielokrotnie nagradzanych dokumentów („Ballada o kozie, „Sztuka znikania, „Nowa Warszawa”, „Droga do mistrzostwa”) oraz fabuł („Krew Boga”, „Lęk Wysokości”, „Z łóżka powstałeś”, „Trójka do wzięcia”). Jego najnowszy film „Krew Boga” (2018) miał premiere na MFF w Moskwie oraz dostał nagrodę za zdjęcia na FPFF w Gdyni. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, reżyserię na WRiTV Katowice oraz kurs fabularny i dokumentalny w Szkole Wajdy. Członek Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. Wykłada reżyserię na WRiTV, prowadzi warsztaty filmowe w różnych krajach.

  «   Wstecz